Yamaha-Z125club.gr
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

YAMAHA 200+ PROGECT

Πήγαινε κάτω

YAMAHA 200+ PROGECT Empty YAMAHA 200+ PROGECT

Δημοσίευση  tommyzfun Κυρ Ιουλ 28, 2013 1:39 pm

Καλησπερα παιδια! Ειμαι καινουργιος στο forum και θα ηθελα να κανουμε μια κουβεντα σχετικα με το Ζ μου.Περασαν απο τα χερια μου πολλα μηχανακια chaly στρογγυλοφαναρα GLX crypton KTM ...Τωρα ειμαι ευτυχης κατοχος ενος GSXR 1000 Κ8...Το Ζ ειναι το μοναδικο απο ολα τα παλια μηχανακια που κρατησα...Το μηχανακι πλεον ειναι στην ακινησια κυριολεκτικα εδω κ δυο χρονια.εχει περασει απο πολλα σταδια βελτιωσεις σε ολους τους τομεις και απο δυο πολυ γνωστους βελτιωτες.Για ευνοητους λογους δεν θα τους αναφερω.Το μηχανακι απο την τελευταια βελτιωση που ειχε γινει μηχανικα φοραει κυλινδρο DT θυριδωμενο με αμερικανικο χυτονιο πιστονι WISECO 73mm DT κεφαλη στροφαλι μαμα με μπιελα HOT RODS γυαλισμενος στροφαλοθαλαμος ρουλεμαν τιτανιου REED VALVE V-FORCE 3 8φυλη απο WR αντιθερμικη φλατζα αναμεσα σε REED και αλουμινενια εισαγωγη χειροποιητη καρμπιρατερ KEIHIN PWK 39 με 180 ζιγκλερ περιελιξη στα ρευματα ελαφρομενο βολαν με πειραγμα στον ματακι του αβανς μαμα πολλαπλασιαστη ιριδιου μπουζι κλειδωμενη καμπανα με δισκακια και ελατηρια απο μεγαλητερου κυβησμου μηχανη.Τελος εξατμηση 200αρα PROTECH. Το μηχανακι το ειχα καθαρα για βολτα και ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΘΕΙ ΠΟΤΕ. Μπορω να πω πως πηγενε πολυ καλα και γενικα δεν ειχα ποτε προβλημα.Οπως ειπα πιο πανω το μηχανακι εχει να κουνηθει δυο χρονια και οταν το ξαναειδα στο υπογειο με επειασε μια καψουρα παλι για αυτο οζι μονο να βγει παλι εξω αλλα να το ανεβασω κιαλλο...Ξερω οτι εχει ακομα περιθωρια βελτιωσης αρκετα ...Οποιος θελει να συμετεχει στη συζητηση ας μου δωσει τις ιδεες του παντα σε φιλικο επιπεδο και σε ενα πλαισιο ανταλαγης αποψεων.Ευχαριστω!

tommyzfun

Posts : 1
Points : 3
Join date : 28/07/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης